Fantazyjne zawieszki zapachowe do samochodu

Zawieszki zapachowe to bardzo funkcjonalny gadżet. Skutecznie maskują one zły zapach między innymi z dymu papierosowego i pozwalają kierowcy oraz pasażerom cieszyć się dobrymi warunkami do podróży. Mamy dla Was podpowiedzi jakie są najlepsze zawieszane produkty zapachowe do samochodów.

Forma jaką ma zawieszka to również ciekawe, ponieważ w ten sposób buduje się ich estetykę ale również może to co ciekawe wpływać na trwałość zapachu. Producenci prześcigają się w tworzeniu różnorakich kształtów i wzorów, dzięki czemu każdy wśród tych zawieszek szuka czegoś dla siebie. Można znaleźć takie zawieszki zapachowe, które estetycznie będą pasować do tego co dla nas jest najciekawsze, najbardziej nam się podoba.

Zawieszki zapachowe

Najbardziej popularne zawieszki kartonowe bardzo często występują w formie choinki, jednak już nie pachną one wyłącznie lasem, ale producenci dają nam zapachy cytrynowe, waniliowe, jabłkowe i także takie z aromatem morskiej bryzy. Zawieszki takie przedstawione są w wielu różnych formach i dość często będzie się można z nimi spotkać.

Maskotki w formie zapachów samochodowych to również dość często popularna propozycja i wiele osób wybiera takie rozwiązania. Wypełnione są one specjalnym aromatyzowanym granulatem, który zagwarantuje w samochodzie atrakcyjny zapach. Maskotki kosztują około 10 złotych, ale takie z licencją a więc znane z bajek postacie mogą kosztować nawet około 50 złotych.

Odświeżacze samochodowe

Buteleczka

Zapach w formie żelu czy olejku umieszczony w szklanym flakoniku to również dość często stosowane rozwiązanie, wtedy taki zapach systematycznie małymi ilościami sączy się do wnętrza. Kosztują kilkanaście złotych, ale charakteryzują się dobrą wydajnością i w praktyce dobrze się sprawdzają.

Perfumy samochodowe

Okazuje się, że perfumy samochodowe do rozpylenia w aucie także stają się bardzo popularne i dość często można się z nimi spotkać. Sprzedawane w miniaturowych flakonach nie różnią się od tych, które dostaniemy w klasycznej perfumerii. Jednak musimy liczyć się, że kosztują około 100 złotych.

Coraz popularniejsze stają się perfumy przeznaczone do rozpylenia w aucie. Sprzedawane są w ozdobnych miniaturowych flakonach, które niczym nie różnią się od tych, które można kupić w klasycznej perfumerii. Trzeba się jednak liczyć z ich wysoką ceną, dochodzącą nawet do 100 zł.

Trwałość zapachu

Najtrwalsze są zapachy w szklanych flakonika z drewnianym korkiem, najszybciej przestaną dawać aromat kartoniki. Warto pamiętać, że trwałość zależy od producenta i tego jaka forma zapachów była zastosowana.

Autor

Ilona Nytko

Redakcja motoel.pl