Auto Detailing

Samochód i jego karoseria będzie narażona na działanie różnych czynników zewnętrznych i to niezależnie od pory roku. Pojawiać się mogą opady atmosferyczne, niska, wysoka temperatura, promienie słoneczne, owady. Wszystko to wpływa bezpośrednio na stan lakieru. Również drogi niskiej jakości są przyczyną zniszczenia lakieru przez odpryskujące kamienie czy sól, która wpływa na lakier.

Powłoki według klientów mają charakter wyłącznie dekoracyjny. Jednak w praktyce są one również elementem, który ma chronić nasz samochód przed wpływem czynników zewnętrznych. Trzeba również o lakier należycie dbać, jeśli ma być zachowany w dobrym stanie. Na powłoce lakierniczej pojawiają się nawet cztery warstwy, które są nakładane jedna na drugą i w ten sposób tworzy się solidne zabezpieczenie przed rdzą. Oprócz tego wprowadza się elementy służące do poprawy kolorystyki, lakier bezbarwny będzie również wpływał na lepszy połysk.

Każdy kto zastanawia się jak dbać o lakier w samochodzie powinien zwrócić uwagę na takie usługi jak car detailing. To tak naprawdę kompleksowe podejście do procesu pielęgnacji i ochrony, które ma sprawić, że auto będzie zachowane jak w stanie salonowym. I nie będzie tutaj miało znaczenie jakie mamy auto, ile ma lat i w jakim jest stanie., zawsze ten proces można wykonywać. Poszczególne jego etapy to mycie, przygotowanie samochodu, korekta, zabezpieczenie.

Mycie

Proces detailingu rozpoczyna się zawsze od mycia i do tego stosuje się różnorakie produkty, których pH będzie neutralne i dlatego będą się sprawdzać. Jeśli chodzi o marketowe substancje do mycia samochodów tak naprawdę będą one nadmiernie agresywne, mogą niszczyć wosk jaki będzie na lakierze nałożony. Jednocześnie pozwalają one na delikatne mycie. Mycie realizujemy na dwa wiadra, by nie przenosić brudów.

Usługi car detailingu

Użycie glinki

Użycie glinki może się dobrze sprawdzać, ponieważ w taki sposób skutecznie będziemy usuwali zabrudzenia, które pojawiają się również po myciu. Glinkowanie to raczej proste zadanie, z którym każdy powinien sobie radzić.

Korekta

Jest to kolejna sprawa, również korekta lakieru będzie ważna, ponieważ w ten sposób będzie można zlikwidować niedoskonałości na lakierze. Wykonujemy korektę usuwając niedoskonałości a następnie realizuje się polerowanie.

Zabezpieczenie

Lakier na koniec musi być również zabezpieczony. Jeśli zastosuje się dobre powłoki kwarcowe czy też wosk w ten sposób zachowa się przez wiele lat lakier w dobrym stanie.

Autor

Michał Korzeniowski

Redakcja motoel.pl