Utrzymaj ładny zapach w aucie

Pewnie większość kierowców zdaje sobie sprawę z tego, że regularne mycie samochodu będzie bardzo ważne. Jednak mało wie, że chodzi też o mycie wnętrza. A często to właśnie ono będzie wymagać od nas większej troski. Między innymi jest często problem z brzydkimi zapachami w samochodzie.

Mogą to być papierosy, zapach przewożonych zwierzaków, albo po prostu bałagan, który doprowadzi do rozwoju bakterii gnilnych. Jak sobie będzie można z tym poradzić i na dobre mieć już ładny zapach w samochodzie?

Choinki zapachowe dla poprawy nastroju

Gdy ten naturalny zapach wnętrza już nam nie odpowiada sięgamy po różne zapachy. Jednak jest to błędne działanie, ponieważ zapachy mają nam dawać dobrą atmosferę a nie będą decydujące, gdy chodzi o zabijanie brzydkich woni, to nie taki jest ich rzeczywisty cel. To tak naprawdę tymczasowe rozwiązanie, ponieważ trzeba będzie pozbyć się źródła.

Sprzątanie wnętrza regularne będzie bardzo ważne. Wilgotna sierść psa, resztki jedzenia po dzieciach, błoto z butów to właśnie problem prowadzący właściciela do brzydkich zapachów w samochodzie. Wilgoć utrzymująca się dłuższy czas to idealne środowisko do rozwoju pleśni. Najlepiej doprowadzić auto do takiego stanu, w którym po wejściu do niego nie będzie śmierdzieć.

Trwały zapach do samochodu

Jak wykonać takie kompleksowe sprzątanie?

Zaczyna się od usuwania wszystkiego co jest zbędne. Potem będzie trzeba wykorzystać odkurzacz. I tutaj właśnie bardzo ważne będzie docieranie do wszystkich zakamarków. Warto do sprzątania używać rękawiczek zabezpieczających. Tapicerkę nie wystarczy odurzyć będzie także trzeba pomyśleć o jej praniu. Służą do tego specjalnie przygotowywane i dostarczane nam środki chemiczne, które mają dawać wyjątkowy efekt.

Serwisuj klimatyzację

Klimatyzacja to wróg ładnych zapachów. Jeśli będzie zaniedbana praktycznie mamy pewność że w pojawią się z kanałów wentylacyjnych brzydkie zapachy. Na klimatyzacji praktycznie zawsze osadza się sporo brudu a to prowadzi do rozwoju grzybów i pleśni

Pozbądź się zapachu nikotyny

Nie ma nic gorszego niż samochód, który śmierdzi papierosami, dlatego mimo, że wiele osób będzie to lekceważyć trzeba wykonać specjalne czyszczenie i pranie, które da szansę na to, by usunąć ten przykry zapach papierosów ze swojego wnętrza. Są specjalne preparaty antynikotynowe, które maja neutralizować zły zapach, jednak nie usuną go w całości.

Zasada jest ta, że zadbane auto, które będzie czyste nie będzie śmierdzieć. To nie samochód tworzy brzydkie zapachy, ale brud jaki się tam gromadzi.

Autor

Ilona Nytko

Redakcja motoel.pl