11 sposobów na posprzątanie i zorganizowanie twojego samochodu

Jeśli nie zauważyliśmy kiedy nasz samochód stał się składowiskiem niepotrzebnych przedmiotów to wydaje się, że w końcu przychodzi czas na zmianę. Warto rozpocząć te zmiany od sprzątania, podpowiemy jak można to zrobić.

Organizer na buty

Organizer na buty może być przyjacielem w czasie długiej podróży. Warto go włożyć do samochodu, przewiesić przez zagłówek. Zmieszczą się tam niewielkie przedmioty, będzie można wszystko uporządkować.

Wyczyść lampy pastą do zębów

Należy również utrzymywać reflektory w dobrym stanie. Aby to zadanie sobie ułatwić wykorzystać można pastę do zębów. Po dokładnym wyczyszczeniu trzeba je przetrzeć szmatką.

Umieść plastikowe torebki w pudełku po chusteczkach

Plastikowe torebki są przydatne w samochodzie. Można umieścić tam brudne buty, zebrać śmieci czy włożyć ręcznik po basenie. Wystarczy sobie zorganizować pudełko po chusteczkach i tam mieć takie torebki.

Umyj przednią szybę

Jeśli przednia szyba będzie brudna i oklejona martwymi owadami to można ja wyczyścić między innymi przez Coca – Colę. Zakrywamy maskę grubym ręcznikiem i oblewamy szybę małą butelką coli. Umyć można szybę mokrą szmatką i wypłukać ciepłą wodą.

Trzymaj wszystkie dokumenty w jednym miejscu

Wszystkie dokumenty przechowujemy w jednym miejscu. Jeśli mamy porządek w dokumentach nie trzeba przejmować się szukaniem świstków. Wszystkie dokumenty należy przechowywać razem.

Porządek w samochodzie

Zabezpiecz akumulator wazeliną

Okazuje się, że akumulator przed korozją będzie można zabezpieczyć wazeliną. Warto taką metodę zastosować.

WD-40 do usuwania ptasich odchodów

Jeśli ptaki zbombardują nasz samochód można zdecydować się na specjalny spray WD-40, dzięki któremu uda się te odchody usunąć.

Chusteczki dla niemowląt

W aucie warto mieć chusteczki dla niemowląt, nawilżane. Nim można przetrzeć brudną deskę rozdzielczą, umyć ręce czy wytrzeć plastiki.

Umyj samochód z parą rajstop

Jeśli nie chcecie myć aut szczotką czy gąbką będzie można użyć pary rajstop. Używamy ich jak gąbki, są dużo delikatniejsze. .

Sprzątaj od góry do dołu

Auto myjemy od góry do dołu, by nie brudzić świeżo wyczyszczonych miejsc.

Użyj pędzla do wyczyszczenia wentylacji

Do czyszczenia wentylacji będzie można zdecydować się na użycie pędzla do makijażu. Należy go spryskać preparatem do czyszczenia mebli i rozpoczynamy czyszczenie. Włosie dojdzie do każdej szczeliny, pozbędzie się kurzu i zanieczyszczeń.

Autor

Piotr Stelmach

Redakcja motoel.pl