Usuwanie zarysowań lakieru

Wpadliśmy na tego czarnego Forda Mustanga i zauważyliśmy na tylnym spojlerze bardzo paskudnie wyglądającą rysę. Nie będąc pewni skąd się tam wzięła, wiedzieliśmy, że możemy pomóc ją usunąć. Zdjęcie powyżej pokazuje, jak źle to wyglądało, prawie aż do czarnej farby i prawie całkowicie przez lakier bezbarwny. Reszta samochodu wyglądała całkiem nieźle, ale tylny spojler niszczył samochód, więc musieliśmy to naprawić. Powyższa powierzchnia została umyta przy użyciu Optimum No Rinse i oczyszczona z gliny, aby odpowiednio przygotować ją do polerowania. Tylne skrzydło miało nie tylko głębokie rysy, ale również wiele mikro rys, które są widoczne na powyższym zdjęciu. Patrząc na światło fluorescencyjne, można dostrzec mikrorysy.

lakier

Ten tylny spojler zdecydowanie potrzebował polerowania i polerowania, aby pomóc w usuwaniu rys z lakieru. Meguiars wymyślił świetny nowy dodatek do swojego arsenału polerowania. Podkładka pokazana powyżej to ich nowy dysk tnący z mikrofibry. Polerowanie, które uzupełnia dysk jest Meguiars D300. Nie tylko pasta tnie zadziwiająco dobrze i pozostawia wspaniałe wykończenie, ale również ma zapach cynamonu, jak również. Ten nowy pad i pasta zmieniły oblicze branży detailingowej. Pad tnący z mikrofibry był naszym ulubionym padem przez ostatnie kilka lat. Nasza polerka Rupes Bigfoot 21 jest wyposażona w 5-calową płytę nośną. Bigfoot 21 jest standardowo wyposażony w 6-calowy talerz, ale czujemy, że mamy lepszą kontrolę w ciasnych miejscach z talerzem 5-calowym.

Używając prędkości ustawionej na około 5, zaczęliśmy polerować dotknięte obszary. Zaledwie kilka minut polerowania ruchami w przód i w tył oraz z boku na bok naprawdę zrobiło trochę magii. Nie potrzeba dużego nacisku, zazwyczaj używamy średniego nacisku, aby osiągnąć świetne rezultaty. Po zakończeniu polerowania użyliśmy czystego ręcznika z mikrofibry, aby usunąć nadmiar pasty. Jak widać na powyższym zdjęciu, duże rysy zniknęły w około 90 procentach. Czasami zarysowania nie są możliwe do usunięcia. Nie ryzykując usunięcia lakieru bezbarwnego, postanowiliśmy zatrzymać się w tym miejscu. Chociaż nie jest to idealne, to na pewno, dużo, lepiej. Zauważ również, że mikro rysy wokół większych rys są teraz zniknęły, jak również. Polerka Rupes Bigfoot 21 w połączeniu z padami Meguiars Microfiber Cutting i pastą polerską D300 tworzą świetną parę, która daje niesamowite rezultaty. Dzięki za przeczytanie!

Autor

Piotr Stelmach

Redakcja motoel.pl