Powody, dla których warto nałożyć glinę na swój samochód lub pojazd

Glinkowanie pojazdu to proces usuwania z powierzchni samochodu związanych zanieczyszczeń, których nie można usunąć poprzez samo mycie, a które należy wyeliminować przed procesem polerowania, za pomocą syntetycznej kostki glinki poliuretanowej. Jego działanie polega na delikatnym ściąganiu i podnoszeniu z powierzchni związanych zanieczyszczeń, które następnie zostają zamknięte w glince. Jest to proces, który daje najlepsze wyniki dla wielkiego połysku, a co najważniejsze, otwiera pory powierzchni lakieru bezbarwnego tak, że wosk lub uszczelniacz farby będzie wsiąkać głębiej, aby dać mu tę dodatkową głębię połysku i warstwy ochrony.
Spray detailing lub wyznaczony gliny lube jest używany do smarowania powierzchni, aby zapobiec bar gliny z zadawania uszkodzeń, jak to jest rysowane na powierzchni. Inną metodą jest Glina pojazdu, gdy powierzchnia farby jest jeszcze mokra po umyciu pojazdu. Glinkowanie jest głównie używany do usuwania zanieczyszczeń związanych z lakierem samochodu, ale może być również stosowany na szkło, metal i inne części samochodu w zależności od klasy gliny jest używany.

samochód
Powinieneś Glinka swój samochód, jeśli szukasz, aby osiągnąć najlepsze możliwe wyniki. Auto Detail Doctor Clays każdy pojazd podczas zewnętrznego szczegółu bez dodatkowych opłat. Głębia połysku i odbicia polerowanego i woskowanego pojazdu może zostać naruszona, jeśli związane zanieczyszczenia powierzchni nie zostały usunięte. Ważne jest, aby przed polerowaniem wypolerować samochód, ponieważ jeśli zanieczyszczenia zostaną zebrane podczas procesu polerowania, mogą zostać wyciągnięte na powierzchnię, powodując lekkie zarysowania i ślady po zawirowaniach. Ważne jest również, aby zapewnić usunięcie związanych zanieczyszczeń, ponieważ będą one przyciągać i gromadzić inne zabrudzenia, a jeśli pozostaną związane z powierzchnią przez wystarczająco długi okres czasu, mogą nawet osłabić lakier znajdujący się pod spodem.
Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś glinować swój samochód za każdym razem, gdy dajesz mu gruntowne czyszczenie, w tym polerowanie i woskowanie, itp. Glinowanie nie musi być wykonywane za każdym razem, gdy czyścisz samochód, ponieważ po prostu nie jest to wymagane. Sprawdź swój samochód po umyciu i przed polerowaniem, aby zobaczyć, czy glinkowanie jest wymagane. Jeśli nie jest on gładki jak szkło, to znaczy, że wymaga glinkowania. Jeśli samochód został dokładnie wyczyszczony, wypolerowany, zabezpieczony, a ochrona była regularnie nakładana, może nie być konieczne glinkowanie przed polerowaniem.
Istnieją trzy różne klasy gliny. Jeśli nie jesteś pewien, którego stopnia użyć, zacznij od glinki drobnoziarnistej i pracuj w górę przez stopnie w miarę potrzeby, aż zanieczyszczenia zostaną skutecznie usunięte. Dobrej jakości spray do detailingu lub specjalny lubrykant do glinki jest niezbędny, aby zapewnić bezpieczne usunięcie zanieczyszczeń. Ręcznik z mikrofibry / mikrofibry do osuszania należy trzymać pod ręką, aby oczyścić nadmiar pozostałości, ale samochód powinien być ponownie umyty lub spłukany po procesie glinkowania i tak, aby usunąć wszelkie końcowe luźne cząstki i pozostałości. Zawsze zaczynaj od lekkiego lub średniego stopnia glinki, jeśli to nie załatwia sprawy w usuwaniu zanieczyszczeń, przejdź do bardziej agresywnej glinki. W 99 procentach przypadków używamy średniej klasy gliny.

Autor

Piotr Stelmach

Redakcja motoel.pl