Czy skóra w moim samochodzie powinna być czyszczona i pielęgnowana?

Tak! Absolutnie! Nie ma co do tego wątpliwości! Delikatna skóra jest tym, co tworzy ładne wnętrze. Jest kilka ważnych elementów dbania o skórzane wnętrze Twojego samochodu: czyszczenie i pielęgnacja. Ponieważ skórzane wnętrze jest najdelikatniejszą powierzchnią pojazdu, konieczne jest regularne czyszczenie i pielęgnacja, aby je zakonserwować, chronić i zachować nowy zapach. Nie ma nic lepszego niż "nowy" zapach skóry. Niezależnie od tego, czy czyścisz czy kondycjonujesz, zalecam, abyś zajął się jedną sekcją na raz. Oznacza to, że po nałożeniu środka czyszczącego lub odżywki na jeden obszar, należy go całkowicie wytrzeć, a następnie przejść do następnego itd. Ten proces zapewnia, że wszystkie obszary są dokładnie pokryte. Pracuj na powierzchni nie większej niż 2-3 stopy kwadratowe jednocześnie. Istnieje kilka różnych rodzajów środków do czyszczenia i kondycjonowania skóry. Leatherique jest moim wyborem dla najwyższej jakości środków do pielęgnacji skóry.

JAK WYCZYŚCIĆ SKÓRĘ W MOIM SAMOCHODZIE?

Nałóż wybrany przez siebie środek do czyszczenia skóry na jedną sekcję na raz i spień roztwór do uzyskania przyjemnej piany. Ja lubię używać ręcznika z mikrofibry. Mikrofibra jest dość porowata, więc po jej zagruntowaniu w ręczniku z mikrofibry, odrobina środka wystarczy na długo. Jeśli Twoja skóra jest mocno zabrudzona, użyj szczotki do tapicerki (detailingu wnętrz). Po zakończeniu upewnij się, że usunąłeś całe mydło z powierzchni za pomocą wilgotnego ręcznika. Spłucz i wytrzyj kilka razy, a następnie osusz skórę świeżym, suchym ręcznikiem. Przy okazji, woda nie zaszkodzi Twojej skórze. Większość skór jest w rzeczywistości produkowana (garbowana) w wodzie. Upewnij się tylko, że masz dobry, najwyższej jakości środek do pielęgnacji skóry, równomiernie nałożony na powierzchnię przez cały czas.

JAK CZĘSTO POWINIENEM CZYŚCIĆ MOJĄ SKÓRĘ?

Jeśli masz wnętrze z ciemnej skóry, zalecam czyszczenie 3-4 razy w roku. Skóry w jasnych kolorach będą wymagały częstszego czyszczenia, nawet co drugi miesiąc, w zależności od tego jak łatwo ujawniają się zabrudzenia. Zawsze zależy to od tego, jak skóra jest traktowana przez właściciela. W przerwach między czyszczeniem skóry należy użyć czystego, wilgotnego ręcznika, aby całkowicie wytrzeć powierzchnię. Usunie to kurz i lekkie zabrudzenia, dzięki czemu nie będą one miały szansy wniknąć w skórę. Istnieją dwa czynniki czyszczące, które powodują zużycie skóry. Pierwszym z nich jest brud, a drugim olej pochodzący z Państwa skóry. Olej z twojej skóry jest w rzeczywistości najbardziej szkodliwy dla twojej skóry. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli nosisz szorty lub tank top i niedawno nałożyłeś na skórę balsam lub krem z filtrem przeciwsłonecznym. Dobrą zasadą jest przecieranie skóry łagodnym środkiem czyszczącym mniej więcej raz w miesiącu. Co kilka miesięcy zastosuj najwyższej jakości odżywkę.

JAK PIELĘGNOWAĆ SKÓRĘ?

Nałóż wybraną przez siebie odżywkę do skóry na jedną część na raz, używając miękkiego aplikatora do wosku z pianki. Dokładnie wmasuj odżywkę. Pozostaw odżywkę do wchłonięcia na kilka minut, a następnie zetrzyj jej nadmiar suchym ręcznikiem z tkaniny frotte. Ważne jest, aby spłukać nadmiar. Jeśli pozwolisz, aby nadmiar pozostał, Twoje siedzenia będą śliskie. Po kilku minutach namaczania skóra wchłonęła całą wilgoć, jaką może. Pozostała część po prostu wyparuje, pozostawiając mleczną chmurę na wewnętrznej stronie szyb, a wszyscy wiemy, że czyszczenie szyb jest uciążliwe!

DLACZEGO PIELĘGNACJA MOJEJ SKÓRY JEST TAK WAŻNA?

Skóra wymaga wymiany naturalnych olejków, w przeciwnym razie wysycha i pęka. Kondycjonowanie pomaga przywrócić te naturalne oleje i utrzymuje skórę miękką i elastyczną. Zauważysz również, szczególnie w przypadku odżywek do skóry Zymol i Pinnacle, że zapach skóry zostanie wzmocniony. Pamiętasz jak pachniał Twój samochód, kiedy był nowy? Leatherique również pozostawia niesamowity, świeży, skórzany zapach. Jest to mój pierwszy wybór i stosuję go do wszystkich moich wysokiej klasy pojazdów.

JAK CZĘSTO POWINIENEM PIELĘGNOWAĆ MOJĄ SKÓRĘ?

Zalecam raz na 45 do 60 dni w zależności od warunków klimatycznych, w których mieszkasz. Jeśli mieszkasz w klimacie, który jest wilgotny, nie będziesz musiał używać odżywki tak często jak ktoś, kto mieszka w suchszym klimacie. Mroźna, sucha zima na wschodzie może pozbawić skórę wilgoci, powodując jej wysuszenie i pękanie, podobnie jak gorące, suche lato na zachodzie. Odżywka do skóry nie musi być droga, więc lepiej stosować ją częściej niż rzadziej. Jest to tani zwrot z inwestycji, gdy będziesz próbował sprzedać swój pojazd.

Autor

Michał Korzeniowski

Redakcja motoel.pl