Kilka prostych kroków pozwalających na wyczyszczenie wnętrza auta

Niektórym kierowcom może się wydawać, że wówczas, gdy umyją już starannie samochód z zewnątrz, będą mogli uznać, że jest on czysty. Tymczasem okazuje się, że na staranną opiekę zasługuje także wnętrze pojazdu. Warto więc zadać sobie pytanie o to, jak się o nie zatroszczyć, jeśli liczymy na to, że efekt końcowy spełni nasze oczekiwania.

Zacznij od odkurzenia całego wnętrza

Sprzątanie wnętrza samochodu można podzielić na przynajmniej kilka etapów, pierwszym krokiem powinno być zaś odkurzanie. Tu duże znaczenie powinna mieć tak dokładność, jak i staranność, z jaką będziemy wykonywać tę czynność, jeśli więc na dywaniku samochodowym znajdują się jakieś przedmioty, wskazane jest usunięcie ich na czas sprzątania. Nie można też zapominać o tym, że pobieżne odkurzenie wnętrza może nie spełnić naszych oczekiwań. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest podjęcie próby dotarcia do miejsc, do których zazwyczaj trudno jest nam się dostać. Oczywiście, może się okazać, że nasz odkurzacz jest za słaby, aby poradzić sobie z takim wyzwaniem, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby zastąpić go odkurzaczem samochodowym, z którego można skorzystać na stacji benzynowej.

Pielęgnacja skórzanej tapicerki

Pranie tapicerki – jak zrobić to dobrze?

Gdy wnętrze jest już poodkurzane, musimy liczyć się z tym, że czekać nas będzie pranie tapicerki. Ponownie okazuje się jednak, że czynność ta nie jest wcale aż tak skomplikowana, jak skłonni bylibyśmy przypuszczać. Na rynku nie brakuje środków, które ułatwią nam realizację tak zdefiniowanego zadania, a my sami powinniśmy upewnić się jedynie, że mamy do czynienia ze środkami odpowiadającymi rodzajowi tapicerki, jaką posiada nasze auto.

Co zrobić z przylepionymi kawałkami gumy do żucia?

Jeśli podróżujemy z dziećmi, może się okazać, że gdzieś pod siedzeniami znajdują się przyklejone do nich kawałki gumy do żucia. Nie jest to przyjemne odkrycie, po raz kolejny może się jednak okazać, że mamy do czynienia z problemem, z którym będziemy w stanie dość szybko się uporać. Pomóc może sprężone powietrze w sprayu, którego zwykle używamy czyszcząc domowy komputer. Jeśli okaże się ono za słabe, z pomocą przychodzi nam wrzątek, który sprawia, że usunięcie gumy przestaje być problemem.

Autor

Michał Korzeniowski

Redakcja motoel.pl