Dbamy o auto – co można zrobić?

Jeśli chcemy sięgnąć po preparaty, które pozwolą zadbać o auto to obecnie w sprzedaży znajdzie się już naprawdę sporo dobrze zapowiadających się produktów. Rynek ma dla nas rzeczywiście sporo interesujących propozycji. Samodzielna pielęgnacja samochodu dzięki nim nie musi być mocno absorbująca. Można jednak dzięki niej poprawić sobie również komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Lakierowane elementy auta

Jeśli chcemy myć auto samodzielnie należy używać do tego dobrych szamponów. Jeśli ktoś nie chce stosować wosków, nie ma czasu ich nakładać to zdaje się, że dla niego idealną opcją będzie specjalny szampon, gdzie w składzie będzie właśnie wosk jako dodatek. Jeśli chodzi o szampony do samochodu takim ważnym dodatkiem w składzie obecnie staje się teflon mikrokrystaliczny, który doskonale się sprawdza, ponieważ jest elementem gwarantującym nam skuteczne nabłyszczanie samochodu, a także będzie to poprawiać stan naszej karoserii, warto więc o tych kwestiach również pamiętać. Do czyszczenia samochodu powinniśmy stosować miękką szczotkę a także delikatną mikrofirbę.

Zadbajmy o felgi w samochodzie

Jeśli chodzi o nasza stylistykę takim ważnym elementem, który będzie ją uzupełniał będą oczywiście buty, które mogą dodawać stylu. Jeśli chodzi o nasz samochód to oczywiście ważnym elementem są felgi i dlatego powinniśmy o nie odpowiednio dbać. felgi są narażone na różnego rodzaju zanieczyszczenia. Może się pojawiać błoto, piach, wydostanie się także niebezpieczny pył z klocków hamulcowych, który będzie ten element niszczył. Jeśli jednak zadbamy o felgi, wygląd auta właśnie dzięki nim będzie wyjątkowy i powinno nam zależeć na tym, by właśnie o ten element dbać jak najlepiej. Sprawdzają się tutaj specjalne pianki, które są bardzo dobrym wyborem i wiele osób uważa, że gwarantują one skuteczne oczyszczenie.

Odświeżenie samochodu

Wygląd naszych opon

Pamiętajmy, że to jak wyglądać będą nasze opony także będzie bardzo ważne. Jeśli chcemy mieć auto, które będzie dobrze wyglądać na pewno warto będzie myśleć o czystości opon. Obecnie mamy sporo środków do tego, by dbać o opony. Przede wszystkim elementy nabłyszczające oraz różnego rodzaju czernidła. Jednak taki produkt zbyt długo nie będzie się utrzymywał i dlatego będzie trzeba wiele razy go nakładać. Na szczęście jest to propozycja tania, dlatego powinna spełniać nasze oczekiwania.

Dbamy o elementy plastikowe

Każdy samochód będzie się składał również z licznych elementów wykonanych z plastiku. Będą to między innymi zderzaki, błotniki a więc takie elementy, które narażone są na różnorakie zanieczyszczenia, które będą dość mocno wpływać na ich stan. Mają także porowatą strukturę i w związku z tym te zanieczyszczenia będą tam pokazywać się jeszcze mocniej. Elementy z plastiku, jeśli będziemy chcieli odnawiać musimy użyć do nich odpowiedniego preparatu, który będzie dopasowany do składu tego tworzywa, które będziemy chcieli regenerować.

Chromowane elementy naszego samochodu

Jeśli chodzi o te części naszego samochodu, które mają chromowaną formę to bez wątpienia od strony estetycznej jest to świetna decyzja. Trzeba jednak pamiętać, że te elementy mogą ulegać zniszczeniu a to sprawi, że nie będą się już tak dobrze prezentować. Jeśli dojdzie do sytuacji ich zniszczenia czy podniszczenia zawsze będzie się można decydować na lekkie polerowanie, będzie można to polerowanie realizować również jeśli chodzi o lampy w naszym samochodzie a to taki element, o który zawsze warto dbać. ,lampy muszą być oczyszczone, do polerowania służą specjalne mleczka i będą one wyglądać jak nowe. Wpływają one na bezpieczeństwo jazdy, dlatego rzeczywiście są takim elementem, na który koniecznie trzeba zwracać uwagę.

Autor

Ilona Nytko

Redakcja motoel.pl