Jak usunąć plamę po koktajlu proteinowym z samochodu?

W zeszłym tygodniu zadzwoniła do nas klientka, której sytuacja wyglądała tak, że koktajl proteinowy rozlał się pomiędzy tylną konsolę a tylne siedzenie pasażera. Nie miała sprzętu, know-how, ani chęci, aby wyczyścić rozlany płyn z dywanu jej Acury MDX w kolorze brązowym. To miał zapach gnarly, jak również; shake białka siedział na dywanie przez kilka tygodni. Jego tekstura była twarda jak skała. W końcu, po kilku tygodniach, klientka zadzwoniła, aby umówić się na wizytę, ponieważ nie mogła już dłużej znieść tego zapachu. Poniżej, wyjaśnimy nasz proces usuwania plamy białkowej z wnętrza samochodu.

 

Pierwszą częścią tego procesu czyszczenia było poluzowanie białka. Miała ona bardzo twardą konsystencję, przypominającą stwardniały klej. Nasza parownica wytwarza parę o temperaturze 320 stopni, dzięki czemu szybko poluzowała i rozbiła solidny koktajl proteinowy. Po plama została nieco rozluźnione, użyliśmy naszego odkurzacza do odkurzania się musi wyciek jak to możliwe.

myjnia

Zazwyczaj odkurzamy cały obszar wykładziny samochodowej przed czyszczeniem szamponem i parą. Jednak w tym przypadku, odkurzamy tylko ten mały obszar. Używamy bardzo silnego szamponu z mydłem ekstrakcyjnym. Jest to szampon o wysokim pH, niskopieniący, który jest bardzo wydajny. Jest on przeznaczony do rozbijania brudu i zanieczyszczeń oraz podnoszenia ich na powierzchnię, co znacznie ułatwia ekstrakcję. Teraz nadszedł czas na szorowanie i odkażanie dywanu, a proces ten przedstawimy poniżej.

 

Jednym z etapów tego procesu jest mieszanie dywanu z szamponem do dywanów. Robimy to poprzez mieszanie produktu w głąb dywanu, tak aby wszystkie włókna dywanu zostały pokryte szamponem. Dowiedzieliśmy się, że to również pomaga w wynikach czyszczenia. Zazwyczaj auto detailer po prostu spryskuje górną część powierzchni, ale my lubimy się upewnić, że wszystkie powierzchnie są pokryte.

 

Używamy parownicy VX5000 i jest to zdecydowanie jedno z najlepszych urządzeń dostępnych obecnie na rynku. Posiada ona przystawkę z trójkątną głowicą szczotki, która emituje parę, a twarde włosie szczotki wykonuje wspaniałą pracę mieszając powierzchnię. Agitacja z głowicy szczotki, w połączeniu z parą o temperaturze 320 stopni, dosłownie topi brud, zanieczyszczenia, a w tym przypadku, proteinowy koktajl mleczny, całkowicie z dala od włókien dywanu.

 

Naszym ostatnim krokiem jest użycie naszego podgrzewanego ekstraktora do dywanów. Robimy to zaraz po tym, jak wytrzepiemy dywan parą. Gorąca, 210 stopniowa woda jest wtryskiwana na powierzchnię dywanu, a potężny trzystopniowy odkurzacz zasysa wodę, brud i plamę z koktajlu proteinowego. Następnie przechodzimy przez obszar dwa lub trzy razy za pomocą ekstraktora.

 

Zdjęcie powyżej przedstawia gotowy produkt. Prawidłowe usunięcie plamy po koktajlu proteinowym to połączenie mieszania parą, szamponowania dywanu i ekstrakcji gorącą wodą. Jest to bardzo skuteczny sposób na usunięcie plam z wnętrza samochodu, ale także na odkażenie powierzchni. Jest to proces z wszystkich naszych wnętrz szczegóły, niezależnie od tego, czy jest plama, czy nie. Jest to najskuteczniejszy sposób czyszczenia dywanów wewnątrz samochodu. Dziękujemy za przeczytanie!

Autor

Michał Korzeniowski

Redakcja motoel.pl