Jak usunąć plamy z fotelika samochodowego

Dosłownie każdego dnia mamy klientów, którzy dzwonią z pytaniem, czy możemy usunąć plamy z ich tapicerki lub dywanu w ich samochodzie. Istnieje wiele różnych czynników, które mogą określić, czy możemy lub nie możemy usunąć plamy w fotelu samochodowym. Wiek plamy, nasilenie, i wiele innych czynników odgrywają dużą rolę w procesie usuwania. Niektóre plamy nie będą mogły być usunięte. Stosujemy metodę trzech kroków. Metoda trzech kroków obejmuje szampon, agitację parową i ekstrakcję gorącą wodą. Poniżej znajduje się siedzenie kierowcy w samochodzie Hyundai Elantra. Jak widać jest ono w dość złym stanie. Elantry to świetne samochody i są bardzo ładne, ale siedzenia w Hyundai Elantra są prawdopodobnie najgorszym typem siedzenia do utrzymania w czystości. Wszystko, co trzeba zrobić, to dosłownie zmoczyć palec, dotknąć siedzenia, a to pozostawi plamę. W tym przypadku, jednak wydaje się, że właściciel pojazdu rozlał wodę, soda pop, kawa, i kto wie, co jeszcze, wiele razy. Zobacz zdjęcie poniżej.

fotele

Jednym z najbardziej popularnych produktów, których używamy jest Mydło Ekstrakcyjne. Jest to niskopieniący, o wysokim pH, szampon do dywanów i tapicerki, który pomoże rozbić brud, tłuszcz i zanieczyszczenia, które osadziły się na powierzchni siedzenia. Najpierw odkurzamy dotknięty obszar siedzenia, a następnie rozpylamy szampon do tapicerki na jego powierzchni. Pozwalamy mu zamieszkać na siedzeniu przez około trzy lub na minuty, a także używamy szczotki do szorowania, aby upewnić się, że szampon dostaje się głęboko we włókna tapicerki. Ten produkt nie pozostawi włókien dywanu i tapicerki sztywnych, jak niektóre inne podobne produkty mogą zrobić. Nie rozcieńczamy produktu. Poniżej znajduje się zdjęcie szamponu do tapicerki.

 

Kolejnym krokiem jest wzburzenie powierzchni za pomocą pary wodnej. Używamy parownicy VX5000. Posiada ona szczotkę w kształcie trójkąta o średnio grubym włosiu. Wewnątrz włosia znajduje się miejsce, w którym para wodna jest uwalniana do powierzchni siedziska. Wystarczy przez chwilę szorować powierzchnię, aby wzburzyć górną część siedzenia. Proces ten doprowadza 90% brudu i zanieczyszczeń do górnej części siedzenia, aby ułatwić ich usunięcie.

Gdy tylko zakończymy mieszanie parą, natychmiast przystępujemy do ekstrakcji siedzenia. Używamy do tego celu podgrzewanego ekstraktora Mytee HP60. To narzędzie podgrzewa wodę do 210 stopni i wtryskuje ją do siedzenia, a następnie natychmiast zasysa ją z powrotem do zbiornika. HP60 ma bardzo mocny 3-stopniowy silnik próżniowy, 1,200-watowy podgrzewacz wody i pompę wodną 120 psi. Ta jednostka jest absolutnym must-have, jeśli jesteś profesjonalnym detailerem. Poniżej można zobaczyć początek procesu ekstrakcji. W tym przypadku, zaczęliśmy od środka siedzenia, aby pokazać różnicę w bokach siedzeń.

 

Ostatnie zdjęcie poniżej pokazuje o ile lepiej wygląda siedzenie po szamponie, agitacji parowej i ekstrakcji. Patrząc na pierwsze zdjęcie, a następnie na ostatnie, nie ma żadnego porównania. Fotel będzie musiał trochę wyschnąć na powietrzu, dlatego zawsze dostarczamy plastikowy pokrowiec na fotel, aby samochód mógł od razu ruszyć w drogę. Dziękujemy za przeczytanie!

Autor

Ilona Nytko

Redakcja motoel.pl